wtorek, 31 lipca 2012

Łódzcy narodowcy na IV Szkole Letniej Młodzieży Wszechpolskiej

W dniach 27-29 lipca odbyła się w Warszawie już IV Szkoła Letnia Młodzieży Wszechpolskiej, która zgromadziła prawie 30 osób. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów oraz wziąć udział w szkoleniach między innymi z networkingu i technik audiowizualnych.

wtorek, 24 lipca 2012

11 lipca Dniem Męczeństwa Kresowian


Środowiska kresowe zgorszone skrajną ignorancją polskich polityków wobec tendencji politycznych i światopoglądowych rozwijających się w zachodniej części Ukrainy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Kresowianie, ale także Polacy z Macierzy są mocno zaniepokojeni sympatiami Ukraińców do takich postaci jak Stepan Bandera czy Roman Szuchewycz, a co za tym idzie odradzającą się na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej nienawiścią do Polaków.
Brak jakichkolwiek działań rządu polskiego, które miałyby upamiętnić mordy UPA na Polakach podczas okupacji hitlerowskiej skłoniły naszych rodaków do zorganizowania inicjatywy ustawodawczej.



czwartek, 19 lipca 2012

Narodowa Łódź rozmawia z łodzianami



W dniu 19 lipca oburzeni polityką mieszkaniową jaką fundują łodzianom lokalni politycy, narodowcy z Narodowej Łodzi postanowili osobiście przekonać się jakie nastroje panują wśród mieszkańców miasta.



Odwiedzając łódzkie ulice, chodząc od drzwi do drzwi spotykaliśmy się z jedną opinią- ludzie mają już dość polityki, która prowadzona jest w zupełnym oderwaniu od rzeczywistości jaka panuje w stolicy województwa.


środa, 18 lipca 2012

Samozatrudnienie na państwowych posadach

Podejrzane działanie jednej z łódzkich urzędniczek ujawnia Dziennik Łódzki. P. Małgorzata Zwolińska, dyrektor wydziału edukacji Urzędu Miasta Łodzi przeprowadziła niedawno konkurs na nowego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 45, w którym sama startowała. Nikogo nie powinno dziwić, że p. Zwolińska ów konkurs, decyzją urzędników UMŁ, wygrała. Załatwianie posad znajomym, w stylu działaczy PSL, jawi się być amatorszczyzną przy wygrywaniu prowadzonego przez siebie konkursu. A jest to już druga łódzka dyrektor wydziału edukacji z rzędu, która w ten sposób zmienia miejsce zatrudnienia.

wtorek, 17 lipca 2012

Coraz cięższe życie w III RP

Chyba każdy za dzieciaka miał marzenia, aby znaleźć dobrą pracę, móc się spokojnie utrzymać, skończyć dobre studia, które umożliwią lepszy start. Kiedyś te sprawy wydawały się być rzeczami normalnymi. Powtarzano i wbijano nam przez lata do głów, że w III RP jest przyszłość i z roku na rok będzie coraz lepiej.

niedziela, 15 lipca 2012

Łódź: brudna woda w kąpieliskach i ochrona zboczeńców za 300 000 zł


Urząd Miasta Łodzi zarządzany przez prezydent Hannę Zdanowską z Platformy Obywatelskiej w sezonie letnim 2012 nie znalazł pieniędzy w budżecie na odmulenie Stawów Stefańskiego, ani Stawów Jana oraz nie przeznaczył złamanego grosza na oczyszczenie łódzkich zbiorników wodnych znajdujących się w parkach itp. W 2013 roku z możliwości kąpieli ma zostać wyłączony także Arturówek. 



Niestety mieszkańcy Łodzi, którzy po ciężkim dniu pracy w wakacje chcą skorzystać z darmowych obiektów rekreacyjnych zmuszeni są wypoczywać w ścisku na plaży w Arturówku, lub ryzykować kąpielami w stawach, gdzie czystość wody pozostawia sobie wiele do życzenia. Oczywiście będąc tzw. "przybocznym urzędasem" Zdanowskiej można powiedzieć "Cóż, jako zarządcy miasta uważamy, że w 2012 roku Łódź ma ważniejszy wydatki, niż wybieranie mułu z dna...", ale do jasnej cholery czy jako łodzianie nie mamy prawa wykąpać się i odpocząć u siebie w mieście, korzystając z dobra wspólnego? Czy naprawdę musimy wyjeżdżać chociażby do Uniejowa, albo Pabianic aby to tam zostawić swoje pieniądze wydane na lubiane przez wszystkich w wakacje frytki i lody oraz tracić masę pieniędzy na dojazdy?

czwartek, 12 lipca 2012

...

Wczoraj minęła 3 rocznica śmierci naszego kolegi z Brygady Łódzkiej Obozu Narodowo - Radykalnego - Darka.
Wieczny odpoczynek racz MU dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci...

poniedziałek, 9 lipca 2012

Polak Węgier Dwa Bratanki czyli spojrzenie na Węgierski Ruch Narodowy



    Nie możemy ograniczać się jedynie do własnego podwórka i musimy mieć wiedzę na temat zjawisk zachodzących wokół nas. Temat węgierski powinien być nam szczególnie bliski, ponieważ:

    a) jak dotychczas w XXI wieku to tam idea narodowa świętuje największy sukces

    b) ze względu na wiekową przyjaźń łączącą nasze oba narody. 

    Na wstępie omówię historię relacji Polaków i Węgrów. Polska utrzymywała pozytywne stosunki z Węgrami już od czasów króla Stefana Świętego I. Stosunki między oboma narodami zacieśniły się w XIV wieku. Doszło wówczas do zawarcia unii personalnej w wyniku której w 1370 królem Polski został dotychczasowy władca Węgier Ludwik I zwany w węgierskiej historiografii Wielkim.Ponad pół wieku później, w 1440 oba państwa ponownie połączyła osoba wspólnego króla. Został nim Władysław III Warneńczyk, syn Władysława Jagiełły. Druga unia polsko-węgierska przetrwała zaledwie cztery lata i zakończyła ją klęska z Turkami pod Warną (1444) oraz śmierć króla Władysława poniesiona w tejże bitwie. Jeśli chodzi o wiek XIX, to Polacy i Węgrzy dzielili podobny los – los narodów walczących o wolność. Rewolucja węgierska 1848–1849 spotkała się z poparciem polskiego rządu narodowego na emigracji. W walkach po stronie węgierskiej uczestniczył 3-tysięczny legion polski pod wodzą gen. Józefa Wysockiego. Jednym z bardziej znanych uczestników tego powstania był Edmund Ślaski. Węgierskim bohaterem narodowym jest Józef Bem, który był naczelnym wodzem powstania węgierskiego w latach 1848-1849. Podczas wojny polsko-bolszewickiej Węgry były jedynym krajem w regionie, który zaoferował atakowanej przez bolszewików Polsce pomoc militarną w postaci 30 tys. kawalerzystów.

czwartek, 5 lipca 2012

środa, 4 lipca 2012

Sztandar Stronnictwa Narodowego w muzeum w Łodzi.


W łódzkim Muzeum Tradycji Niepodległościowych przy ulicy Gdańskiej 13 otwarta jest obecnie wystawa czasowa prezentująca w jednym miejscu najciekawsze dary i nabytki muzeum z ostatnich pięciu lat. Znalazły się wśród nich dwa eksponaty, które wyjątkowo zaciekawią miłośników przedwojennego Ruchu Narodowego.